Obsluha

V případě uvolnění laviny stačí aktivovat airbag tahem ruky. Během 3 sekund se airbag nafoukne stlačeným vzduchem, který je dodán z podtlakového zásobníku. Jakmile je airbag nafouknut, chrání hlavu proti zranění a táhne vás nahoru. Díky efektu obráceného vycezování (viz níže) je umožněno, že airbagy vás táhnou lavinou nahoru.

SNOWPULSE „Life Bag“ může být jednoduše opakovaně použit. Profesionálové a prodejci mají možnost opět vzduch v zásobník naplnit (k tomu je zapotřebí zkušenost, zdroj stlačeného vzduchu a adaptér). Snadné opakované naplnění zásobníku umožňuje trénink používání a aktivování airbagů Snowpulse v praxi.

SNOWPULSE „Life Bag“ je konstruovaný pro vaší nejlepší ochranu při zachování nízké hmotnosti, zůstává kompaktní a uživatelsky příjemný.

 

Efekt obráceného vycezování

Efekt obráceného vycezování je jev, jehož výsledkem největší pohybující se částice stejné hustoty zůstávají po určitém čase pohybu na povrchu. Nafouknutý airbag zvyšuje objem oběti, tím snižuje její hustotu, čímž je v lavině zvýšena její „plovoucí“ kapacita.

Pro potvrzení vhodné pozice airbagu na batohu SNOWPULSE byly provedeny v lavinovém poli testy s 90kg figurínami. Ukázalo se, že airbag kolem hlavy a na hrudi napomáhají oběti do pozice na zádech s hlavou nad sněhem. Obličej oběti má tak menší šanci, že zůstane zahrabaný ve sněhu.


 

SNOWPULSE - lavinový airbag batoh - lavinové vybavení

 
partnerské weby:
SNOW - časopis o lyžováníWILD CAT - sportovní časopis pro ženy, cyklistika, lezení, turistika, trénink, vodní sporty...

Slevy na skipasy | Lyžování a lyže | Cyklobazar | Běžky, běh na lyžích | Sněhové zpravodajství z Rakouska | Počasí na horách | Sněhové zpravodajství z Itálie